Fotoksiążka zamiast tradycyjnego albumu? – Wady i zalety

Szybki rozwój nowych technologii wpływa nie tylko na działalność przedsiębiorstw produkcyjnych, inwestujących w nowoczesne parki maszynowe, działalność ośrodków naukowych i instytucji medycznych. Nowe technologie szturmem wkroczyły w życie każdego z nas, ułatwiając dostęp do wielu usług i dostarczając rozwiązań wielu problemów, z którymi dotąd nie potrafiliśmy się zmierzyć. Technologia cyfrowa stała się przydatna w codziennym życiu. Przykładowo, dzięki poręcznym smartfonom z wbudowanym aparatem cyfrowym, nie musimy ręcznie przepisywać informacji zamieszczonych na tablicach ogłoszeń. Wystarczy zrobić zdjęcie.

Smartfony umożliwiają wykonywanie setek fotografii każdego dnia

Dawniej na wszelkiego rodzaju wyjazdy zabierało się tradycyjny aparat na klisze, który umożliwiał wykonanie kilkudziesięciu fotografii. Niestety, nie można było ich od razu podejrzeć, ani tym bardziej wykasować i poprawić na kolejnym ujęciu. Poza tym klisze były wówczas drogie, a i za wywołanie zdjęć trzeba było sporo zapłacić. Wszystko to powodowało, że nikt nie miał w swoich zbiorach kilkuset zdjęć z jednej podróży. Zwykle wystarczało kilka, które wkładało się do albumu w specjalne wycięcia i przekładało delikatną bibułką.

Dziś podchodzimy do tematu zupełnie inaczej. Dzięki smartfonom aparat mamy pod ręką zawsze i wszędzie. Robimy ogromne ilości zdjęć i to nie tylko podczas wakacyjnych wojaży, imprez okolicznościowych i wycieczek za miasto. Niestety, nierzadko zapominamy o zgraniu fotografii z urządzenia, zdarza się, że przypadkiem je kasujemy i tracimy bezpowrotnie. Aby zapobiec takiej sytuacji, zdjęcia należy systematycznie przenosić na komputer albo zapisywać na przenośnych nośnikach. Warto dokonywać selekcji i wybrane fotografie po prostu wydrukować. Papierowe zdjęcia powinny trafić do albumu ze sztywną okładką. Można je umieścić w specjalnych wycięciach, włożyć do foliowych kieszonek lub wkleić za pomocą specjalnych przylepców.

Fotoksiążka Wrocław zamiast tradycyjnego albumu

Coraz więcej osób rezygnuje z drukowania papierowych fotografii na rzecz fotoksiążek i fotoalbumów. Oczywiście są i tacy, którzy ze szczególnym uznaniem traktują papierowe zdjęcia, które mają specyficzny zapach. Na odwrocie takich zdjęć nierzadko znajdują się odręczne zapiski, co dodaje im wartości. Poza tym takie zdjęcia można wielokrotnie przeglądać, przekładać, zmieniać ich położenie w albumie. Fotoksiążka nie daje takiej możliwości, co dla wielu jest poważną wadą. Ale fotoksiążki mają też wiele zalet.

Papierowe zdjęcia nierzadko wypadają z albumu, niszczą się, albo giną. Natomiast fotoksiążka Wrocław to produkt, do którego zdjęć nie wkleja się, a po prostu drukuje je na kolejnych stronach. Nie ma możliwości, by jakakolwiek fotografia zaginęła. Poza tym klient ma wpływ na wygląd fotoksiążki, może zdecydować o wielkości i położeniu zdjęć, może dodać jakieś rysunki, napisy, anegdoty. Przykładowo fotoksiążka z wakacyjnymi fotografiami może zostać wzbogacona poprzez ilustracje muszelek, grafikę przedstawiającą słońce, rybki i inne wakacyjne motywy.

W fotoksiążce można umieścić zbiorczo zdjęcia dotyczące różnych wydarzeń, ale równie dobrze jedna książka może dotyczyć jednej imprezy, jednego wyjazdu. W domu można sobie stworzyć całą kolekcję takich fotoksiążek. Są bardzo trwałe, więc pozwolą na zachowanie wspomnieć na długie lata.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *