Fototapety 3D

Fototapety 3D – trójwymiarowe dekoracje ścienne

Fototapety 3D zdecydowanie nie są tym samym, co znane sprzed kilku czy kilkunastu lat tapety papierowe. Zwykła tapeta stosowana była jako zamiennik farby do ścian. Zamiast ponownie malować ściany, obklejano je papierową tapetą w delikatny, ozdobny wzorek. Dziś tapety rzadko przykleja się na wszystkie ściany w pomieszczeniu. Fototapety zazwyczaj zdobią tylko jedną ścianę, albo jej fragment.

Modne dekoracje ścienne

Moda na konkretne dekoracje ścienne przemija równie szybko, jak się pojawia, jednak fototapety 3D od kilku lat zaliczane są do najmodniejszych materiałów wykończeniowych na ściany. Wynika to z faktu, że są one nie tylko estetyczne, ale też komfortowe w użyciu i trwałe. Trójwymiarowe dekoracje sprzyjają powstawaniu złudzeń optycznych, co daje bardzo ciekawy efekt, zwłaszcza gdy mówimy o pomieszczeniach o nieoczywistym kształcie, z dużą ilością wnęk, niewielkich ścianek działowych i okien.

Dekoracja w postaci fototapety 3D nadaje pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Skupia na sobie wzrok, co sprawia, że zbędne jest stosowanie innych dekoracji ściennych, takich jak plakaty czy obrazy. Poza tym odpowiednio dobrane fototapety mogą pełnić dodatkową funkcję, np. optycznie powiększać bardzo niewielkie, ciemne pomieszczenie.

Fototapety 3D – iluzja czy rzeczywistość?

Patrząc na trójwymiarowe obrazy na ścianach, nie jesteśmy pewni, czy to, co widzimy, to iluzja, czy rzeczywistość. Taki efekt bardzo spodobał się dekoratorom wnętrz, którzy chętnie wykorzystują fototapety 3D zarówno podczas urządzania pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowców. Nowoczesny wygląd fototapety sprawia, że każde wnętrze wygląda niezwykle stylowo. Oczywiście należy pamiętać, by nie przesadzać z ilością trójwymiarowych obrazów w pomieszczeniu. Udekorowanie jednej ściany jest zabiegiem w zupełności wystarczającym.

Zalety fototapet 3D

Trójwymiarowe fototapety pozytywnie wpływają na estetykę pomieszczenia. Chodzi tu jednak nie tylko o wzór, jaki znajduje się na fototapecie, ale również o jej jakość. Nowoczesne fototapety posiadają wyraźne nadruki i intensywne kolory, które nie blakną pod wpływem światła słonecznego. To sprawia, że fototapeta przez długi czas pozostaje wyjątkową ozdobą pomieszczenia. Na uwagę zasługuje również trwałość podłoża, które dobrze przylega do ściany, nie pęka i nie rozwarstwia się. Z tego powodu fototapety 3D nadają się do stosowania w pokojach dziecięcych,  pomieszczeniach kuchennych i łazienkach. Jeśli wybierzemy fototapetę pokrytą laminatem, bez trudu zmyjemy z niej drobne zabrudzenia.

Fototapety 3D na zamówienie

Gotowe fototapety możemy kupić od ręki w każdym większym sklepie z artykułami dekoracyjnymi, ale jeśli zależy nam na produkcie przygotowanym pod konkretny wymiar, warto nawiązać współpracę z drukarnią cyfrową. Drukarnia zajmie się wydrukiem fototapety na wybranym przez klienta podłożu. Jeśli klient nie wie, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje podłoża i które z nich byłoby dla niego najlepsze, pracownicy drukarni pomogą mu wybrać optymalne rozwiązanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *