fototapety

Fototapety w nowoczesnych wnętrzach

Śledząc najnowsze trendy w dziedzinie projektowania i aranżacji wnętrz nie trudno dostrzec, że bardzo często w projektach pojawiają się fototapety. Fototapeta to modny element dekoracyjny, który zdobi pomieszczenia o różnym pomieszczeniu, począwszy od kuchni, poprzez sypialnię, skończywszy na pokoju dziecięcym.

Popularne motywy na fototapetach

Gotową fototapetę kupimy w dużym markecie budowlanym, o ile ten posiada dział z artykułami dekoracyjnymi. Zamówienie na wybraną fototapetę złożymy również w sieci – w internecie działa wiele sklepów, które zajmują się sprzedażą fototapet, tapet ściennych, plakatów i naklejek dekoracyjnych. W ich ofercie znajdują się różnorodne fototapety, a część z nich powstała z myślą o wykorzystaniu w konkretnych pomieszczeniach, np. pokojach dziecięcych.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze motywy na fototapetach, bardzo lubiane są panoramy dużych miast, słynne budowle i mosty. Modne są także motywy florystyczne, a więc zarówno efektowne widoczki, jak i fototapety, na których znajdują się pojedyncze kwiaty czy liście. W ostatnim czasie do łask wróciły również motywy zwierzęce. Jeśli chodzi o pokój dziecięcy, tutaj od lat królują chmurki, gwiazdki, ale i pojazdy (w przypadku chłopców) i kucyki (w przypadku dziewczynek). Do popularnych motywów należy również zaliczyć wszelkie napisy i cytaty. Tego typu fototapety pojawiają się najczęściej w sypialniach i jadalniach.

Mimo, że wybór gotowych fototapet jest ogromny, produkty te nie spełniają oczekiwań wszystkich klientów. Wiele osób chciałoby mieć w swoim domu fototapetę wykonaną na podstawie prywatnej fotografii. Czy takie rozwiązanie jest możliwe? Jak najbardziej, wystarczy skorzystać z oferty drukarni, która zajmuje się wykonywaniem fototapety ze zdjęcia (zobacz tutaj).

Fototapety ze zdjęć dostarczonych przez klienta

Nowoczesne drukarnie cyfrowe dążą do poszerzania swojej oferty o usługi, na które popyt cały czas rośnie. Tak jest w przypadku fototapet. Klient może zgłosić się do drukarni z własnym zdjęciem (ewentualnie z wybranym z banku zdjęć), a na jego podstawie powstanie fototapeta żądanych rozmiarów. Jedyny warunek jest taki, że musi to być fotografia dobrej jakości, ponieważ zostanie wielokrotnie powiększona. Klient może wybrać interesujące go podłoże do fototapety, może również zasugerować drobną zmianę kolorystyki lub wydruk fototapety czarno-białej. Możliwości jest naprawdę wiele.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *