Fototapety Wrocław

Fototapety Wrocław

Jak odświeżyć wygląd mieszkania? Fototapety Wrocław

Nowoczesne, funkcjonalne mieszkanie to marzenie wielu osób. Współcześnie panuje moda na przestronne, jasne wnętrza, w których dominują biel i pastelowe kolory. Z drugiej strony, coraz częściej wprowadzamy do wnętrz mocne barwy, przemycając je w kolorach ścian, mebli czy dodatków. Świetnym sposobem na wprowadzenie koloru i odświeżenie wyglądu mieszkania jest też użycie fototapety Wrocław.

Czym jest fototapeta?

Wykonywanie fotoobrazów i fototapet oferuje dziś przeważająca większość polskich drukarń. Rozwój najnowszych technologii powoduje, że zakłady drukarskie mają coraz więcej możliwości tworzenia pięknych fototapet na rozmaitych podłożach. Obrazy mogą być różnej wielkości, charakteryzują się wysoką jakością i są trwałe – co istotne szczególnie w przypadku, gdy tapetę przyklejamy w kuchni bądź pokoju dziecka.

Fototapety Wrocław to nic innego jak tapety ścienne z nadrukowaną fotografią. Gotową fototapetę można kupić w standardowym rozmiarze – oferuje je wiele sklepów z artykułami wnętrzarskimi. Wykonanie niestandardowej fototapety z oryginalnym nadrukiem, stanowiącym kopię dostarczonego do drukarni zdjęcia, można zamówić w wielu wrocławskich drukarniach. Fototapety Wrocław wykonuje m.in. popularna Drukarnia Gutenberg.

W jaki sposób fototapeta zmienia wygląd wnętrza?

Fototapetę przykleja się zwykle na jednej ścianie w pomieszczeniu. Najczęściej jest to ściana „goła” bądź taka, przy której stoi pojedynczy mebel, np. łóżko lub sofa. Fototapety nie przykleja się przecież po to, by ja zasłonić.

W zależności od rodzaju, fototapeta może optycznie powiększyć bądź ocieplić wnętrze. Na pewno jest to niecodzienna aranżacja, przyciągająca spojrzenia przybyłych gości. Ściana ozdobiona fototapetą prezentuje się niezwykle efektownie, dodaje całemu wnętrzu charakteru.

Fototapety Wrocław – rodzaje podłoży

Można wymienić co najmniej kilka podłoży przeznaczonych do wykonywania fototapet. Do najpopularniejszych należą:

  • Fototapeta fizelinowa

Podkład fizelinoway jest bardzo trwały, a powstała fototapeta idealna do przykrycia nierówności na ścianie oraz zastosowania w pomieszczeniach o dużej wilgotności – łazienkach i kuchniach. Fototapetę fizelinową przykleja się tak samo jak tradycyjne tapety ścienne, wystarczy użyć zwykłego kleju do tapet.

  • Fototapeta na podłożu Wall Decor

Tapety strukturalne PCV o papierowym spodzie są bardzo odporne na zarysowania, a jednocześnie charakteryzuje je wysoka jakość wydruków. Fototapety Wrocław tego typu przykleja się tak samo, jak standardowe tapety ścienne.

  • Fototapeta na papierze lateksowym

Papier lateksowy jest gładki i matowy, a przy tym nie rozciąga się i nie rozrywa. Fototapety wykonane na papierze lateksowym przykleja się przy użyciu tradycyjnych narzędzi do tapetowania wnętrz.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *