fotorolety

Jak wykorzystać fotografie, zdjęcia i upiększyć otaczającą Nas przestrzeń?

Aranżując domową przestrzeń warto postawić na coś swojego, niepowtarzalnego, na własny niepodrabialny styl, który podkreśli wyjątkowość naszych czterech kątów. Niezależnie od tego w jakim stylu jest urządzone nasze mieszkanie, zawsze znajdzie się w nim miejsce na dodatkowe akcenty w postaci fotografii utrwalonych na różnych postaciach druku wielkoformatowego. Jakieś przykłady? Oczywiście!

Foto-rolety, czyli rolety na okna z wykorzystaniem fotografii. Słysząc foto-rolety na pewno większość z Was ma przed oczami kojące widoki rajskich plaż, monumentalnych gór czy barwnych raf koralowych – nie da się nie zauważyć, że motywy natury i przyrody są bardzo powszechnie wykorzystywane ciesząc się ogromnym zainteresowaniem. Tymczasem pamiętajmy, że możemy zlecić wydrukowanie dowolnego wzoru! Tak dowolnego. Urządzamy mieszkanie w barwnym stylu podkreślonym tapetą boho chick? Nie ma sprawy – wzory charakterystyczne dla tej estetyki bez problemu znajdziemy wśród bogatych katalogów zdjęć na fotorolety. A może oszczędna, surowa, minimalistyczna estetyka z bardzo subtelnymi elementami? W takim wypadku doskonale sprawdzą się np. fotorolety z białymi i szarymi motywami geometrycznymi. Tak naprawdę jedyne ograniczenia nakładana nasza wyobraźnia – możemy swobodnie eksperymentować! Bawić się zmianami w naszej przestrzeni, która ma oczywisty wpływ na nasze samopoczucie.

Obok foto-rolet wciąż, niezmiennie od długiego czasu doskonałą propozycją są fototapety. Trwałe, ponadczasowe a jednocześnie szybkie do zmiany na nową, gdy jakiś wzór / styl po prostu nam się już znudzi. Warto dodać, że koszt wykonania fototapety może rozpoczynać się już od 46 zł za 1m2. Oczywiście finalna cena zależy od rodzaju fototapety i ilości metrów, które zamawiamy. Przyklejenie jej nie jest czynnością skomplikowaną, czy wymagającą specjalistycznego sprzętu (wystarczy wiaderko, woda, klej, nóż do tapet, ewentualnie wałek do wygładzania tapety). To jak? Masz pomysł na niebanalną aranżację którejś ze ścian?

Warto wspomnieć jeszcze o obrazach na płótnie, które nie dość, że świetnie wyglądają to jeszcze są bardzo trwałe (nowoczesne technologie druku gwarantują żywe kolory na długie lata i zwiększoną odporność na działanie promieni słonecznych), eleganckie i z powodzeniem mogą być wykorzystane np. jako prezent. Jeżeli chodzi o wymiary to możemy stworzyć na ścianie kompozycje z mniejszych obrazów np. o wymiarach 20×30 cm, czy 30×30 cm jak i zdecydować się na większy obraz np. 100×150 cm.

Jak więc widać, mamy do dyspozycji naprawdę szerokie spectrum możliwości. Warto zmieniać, upiększać, pracować nad otaczającą Nas przestrzenią.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *