Kolor roku 2018

Kolor roku 2018

Kolor roku 2018, czyli o trendach w drukarstwie

Instytut Pantone, czyli światowe guru w kwestii kolorów, ogłosił niedawno kolor roku 2018. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co przesądziło o takim wyborze, tym bardziej, że kolor znacznie różni się od ubiegłorocznej soczystej zieleni. Tym razem postawiono na fiolet.

Ultra Violet, czyli kolor roku 2018 według Pantone

Fiolet jest kolorem dość trudnym – albo się go uwielbia, albo nienawidzi. Z pewnością nie każdy wygląda dobrze w fiolecie. Niektórzy uważają go za kolor dla małych dziewczynek, podobnie jak róż. Inni dalecy są od uznania fioletu za barwę cukierkową. Pantone zdaje się podzielać opinię tych ostatnich. Pracownikom Instytutu fiolet kojarzy się raczej z nowoczesnością, kreatywnością, twórczą pasją.

Głęboki, wyrazisty fiolet, a dokładnie Ultra Violet 18-3838 określany jest jako wizjonerski, oryginalny, prowokujący i twórczy. Czy przeciętny mieszkaniec tego świata widzi w fioletowej barwie to samo, co pracownicy Pantone? Pewnie nie, ale to nie przeszkadza w tym, by Ultra Violet wykorzystywać tak mocno, jak na to zasługuje. Kolor roku 2018 musi być naprawdę w danym roku obecny.

Najmodniejszy kolor roku

Najmodniejszy, a więc wykorzystywany w wielu dziedzinach życia. Możemy się spodziewać, że w sklepach odzieżowych nie zabraknie ubrań w odcieniach fioletu, albo przynajmniej z fioletowymi elementami. Nie zabraknie fioletowych akcentów na butach, torebkach, ozdobach do włosów czy okularach przeciwsłonecznych.

Z całą pewnością nie zabraknie fioletu we wnętrzach. Mowa nie tylko o fioletowych ścianach czy tapetach, ale również całych meblach (kanapy, fotele, komody). Dla mniej odważnych albo mniej skorych do przeprowadzania rewolucji we wnętrzach, sklepy z artykułami wnętrzarskimi przygotowały specjalną ofertę – całą serię dodatków w odcieniach fioletu. Warto zaopatrzyć się w zasłony, narzuty albo poszewki z akcentami fioletu. Równie dobrym pomysłem jest zakup fioletowych ramek na zdjęcia, pojemników czy wazonów. Wszystko po to, by wprowadzić do wnętrza powiew świeżości.

Kolor roku 2018 a rynek drukarski

W bieżącym roku fiolet na pewno będzie kolorem często wykorzystywanych w drukarniach. Już teraz pojawiają się zlecenia na broszury, wizytówki czy zaproszenia w odcieniach fioletu. Chętniej niż w latach ubiegłych zaopatrujemy się w fioletowe teczki na dokumenty i fioletowe notatniki. Drukarnie przyjmują również zlecenia na wydruk fototapet z akcentami w kolorze Ultra Violet.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *