Książeczki kartonowe dla dzieci

W pierwszym roku życia dziecko powinno rozpocząć przygodę z książeczkami. Początkowo znajduje się w nich niewiele tekstu, a uwagę przyciągają barwne ilustracje. Dziecko nie zawsze chętnie słucha tekstu czytanego, ale interesuje się tym, co rodzic mówi na temat poszczególnych rysunków. Dziecko chętnie bierze książeczkę do ręki, ogląda ją, ale często też zgina w nieodpowiednim kierunku lub wkłada do ust. Dlatego też strony w książeczkach dla najmłodszych nie mogą być wykonane ze zwykłego, cienkiego papieru, ponadto wydruk ilustracji nie może odbywać się z wykorzystaniem szkodliwych substancji.

Bajki kaszerowane w oprawie twardej

Dla rodzica, który stopniowo uzupełnia bibliotekę swojego dziecka, ogromne znaczenie ma zarówno wygląd książeczek (rozkład tekstu, rodzaj i jakość ilustracji, kolorystyka) i ich treść, jak i rodzaj użytych materiałów. Książeczki dla najmłodszych powinny być wykonywane wyłącznie z certyfikowanych materiałów, spełniających europejskie normy bezpieczeństwa zabawek. Pamiętajmy, że małe dziecko bada świat używając do tego rąk, ust i języka, dlatego książeczki często trafiają do jego buzi (z tego powodu na rogach książeczek niekiedy umieszcza się specjalne gryzaki).

Kartonowe strony w książeczkach dla dzieci

Strony w książeczkach dla dzieci wykonane są a kartonu, dzięki czemu nie gniotą się i nie ulegają odkształceniom. Oczywiście nie są niezniszczalne, ale na pewno znacznie trwalsze niż tradycyjne papierowe egzemplarze. Nadruk na takim kartonie jest trwały i wyraźny, co czyni książeczkę jeszcze bardziej atrakcyjną.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *