Nadruk na płycie

Nadruk na płycie

Przegląd usług drukarskich: nadruk na płycie CD/DVD

Drukować można na papierze, foli, płótnie oraz różnego rodzaju gadżetach. Większość drukarń oferuje tworzenie wydruków reklamowych na długopisach, kubkach, smyczach, a także płytach CD i DVD. Kiedy warto zdecydować się na nadruk na płycie?

Nadruk na płycie – dla kogo?

Oczywiście nie skupiamy się na płytach z muzyką czy filmami, bo od tego są wytwórnie. Chodzi raczej o płyty zawierającego różnego rodzaju prezentacje, materiały z konferencji, materiały szkoleniowe, itp. Taka płyta CD czy DVD to nie tylko kompendium wiedzy, ale również stosunkowo tani materiał reklamowy. Nadruk na płycie jest o wiele trwalszy niż koperta podpisana długopisem czy napis na płycie wykonany odręcznie przy użyciu markera. Nadruk jest też o wiele ładniejszy i wygląda profesjonalnie. Estetycznie wykonana płyta prawdopodobnie pozostanie z nowym właścicielem na dłużej. Znacznie łatwiej odnajdzie ją również na półce.

Jak wykonywany jest nadruk na płycie?

Nadruki wykonywane są przede wszystkim drukiem atramentowym. To oczywiście nie wystarczy, gdyż nadruk należy zabezpieczyć. Służy do tego specjalny lakier zabezpieczający, którym pokrywa się powierzchnię płyty, dzięki czemu nadruk pozostaje w nienaruszonym stanie przez lata. Płyta, na której wykonywane są nadruki powinna być dość dobra jakościowo, tak by łatwo nie pękała i nie ulegała zniszczeniu. Niektóre drukarnie wymagają, by klient sam dostarczył płyty do zadrukowania, inne oferują własne artykuły.

Jednoczesny druk na wielu płytach?

Oczywiście jest to możliwe. Drukiem można pokryć tyle płyt, ile zleci (i ewentualnie dostarczy) klient. Możliwe jest powielanie płyt, tj. jednoczesne nagranie wielu płyt CD czy DVD (zwykle od kilku do kilkunastu), a następnie wykonanie identycznego nadruku. Drukarnie oferują również wykonanie opakowań na płyty. Opakowanie takie musi zawierać czytelną i ładną okładkę, pasującą do nadruku zamieszczonego na płycie. Niekiedy zlecający usługę zamawiają również ulotki bądź mini broszury, które umieszcza się wewnątrz opakowania z płytą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *