zaproszenia ślubne

Najmodniejsze zaproszenia na ślub

Przygotowania do uroczystości ślubnej i wesela rozpoczynają się zwykle od wyboru sali weselnej. Niekiedy rezerwacja sali odbywa się z dwuletnim wyprzedzeniem, podczas gdy pozostałe przygotowania dopiero na kilka miesięcy przez planowanym terminem zaślubin. Przygotowania te obejmują m.in. wybór fotografa, wybór obrączek, zakup sukni ślubnej, wybór oprawy muzycznej, czy też zakup zaproszeń ślubnych. Gotowe zaproszenia ślubne można kupić w księgarni lub sklepie z artykułami papierniczymi, ale obecnie wiele osób decyduje się na stworzenie indywidualnego projektu zaproszenia. Jakie projekty realizowane są obecnie najczęściej?

Projektowanie zaproszeń ślubnych

Zdarza się, że narzeczeni samodzielnie przygotowują projekt zaproszenia, ale częściej odbywa się to przy udziale grafika. Grafik może rozwinąć pomysł przyszłych małżonków, dopracować go, bądź też stworzyć ładne zaproszenia ślubne od podstaw.

Zaproszenie na ślub powstaje w kilku etapach. Konieczne jest opracowanie tekstów i wybór czcionek. Czcionka powinna być czytelna, zatem nie może być bardzo mała ani szczególnie wymyślna. Jeśli chodzi o tekst, wiele zależy od tego, czy zaproszenie dotyczy samego ślubu, czy też ślubu i wesela. Poza podstawową treścią zaproszenia praktykowane są też różnorodne wierszyki i cytaty, ale nie należy przesadzać z ich ilością. Jeśli chodzi o wybór materiałów, najważniejsze jest oczywiście podłoże. Powinien to być papier wysokiej jakości, elegancki i wytrzymały. Istotna jest także metoda wykonania nadruków oraz wzornictwo. Elementy graficzne na zaproszeniach mogą być wykonane w stylu rustykalnym, humorystycznym, minimalistycznym czy klasycznym. I właśnie takie zaproszenia ślubne cieszą się teraz największą popularnością.

Modne zaproszenia na ślub

Zaproszenia w stylu rustykalnym

Istotą tego stylu jest nawiązanie do motywów wiejskich i powrót do natury. Zaproszenia rustykalne mają proste formy i oszczędne zdobienia, ale zdecydowanie nie są tym samym, co zawiadomienia w stylu minimalistycznym. Tutaj nie chodzi o nowoczesność, a sielskość i naturę. Dominują barwy ziemi, motywy kwiatowe, naturalne materiały (papier ekologiczny, juta, drewno).

Zaproszenia humorystyczne

Mimo że ślub to doniosłe wydarzenie w życiu dwojga ludzi, wiele osób rezygnuje z eleganckiej oprawy i stawia na zaproszenia pełne elementów humorystycznych. Wzornictwo rodem z filmów animowanych, zabawne wierszyki czy przerobione zdjęcia narzeczonych – wszystko to wywołuje uśmiech na twarzach zapraszanych gości.

Zaproszenia minimalistyczne

Klasyczne białe tło, proste czcionki, wyraziste, ale oszczędne wzornictwo, niewielka ilość treści – wszystko to są cechy zaproszeń wykonanych w stylu minimalistycznym. Zdecydowanie różnią się od błyszczących, pełnych złoceń zaproszeń dostępnych w księgarniach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *