Nowoczesna drukarnia

Nowoczesna drukarnia, czyli jaka?

Osoby i firmy, które chciałyby nawiązać współpracę z dobrą drukarnią, często proszą o pomoc bliższych lub dalszych znajomych, którzy w przeszłości korzystali lub nadal korzystają z usług drukarskich. Wówczas często pada pytanie, jaka powinna to być drukarnia, a w odpowiedzi pojawia się określenie „nowoczesna”. Czym właściwie jest nowoczesna drukarnia? Jaka firma zasługuje na użycie w stosunku do niej takiego określenia?

Nowoczesna drukarnia – nadużywane hasło reklamowe

W tej chwili większość firm, które na co dzień zajmują się przygotowywaniem projektów graficznych i wykonywaniem usług drukarskich, promuje się hasłem nowoczesna drukarnia. Znalezienie takiej, która rzeczywiście jest nowoczesna, może przysparzać sporych problemów. Dlatego nie zawsze należy wierzyć w hasła reklamowe, a raczej skupić się na tym, jak działa i co oferuje wybrana przez nas drukarnia. Bądźmy dociekliwi i szukajmy, na czym ta obiecana nowoczesność polega.

Czym wyróżnia się nowoczesna drukarnia?

Nowoczesny sposób składania zamówień

Drukarnia, która chce być uznaną za firmę nowoczesną, powinna wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i przyjmować od nich zamówienia drogą internetową. Oczywiście tradycyjny sposób obsługi klienta może, a nawet powinien mieć miejsce, niemiej wskazane jest udostępnianie na stronie internetowej formularzy składania zamówienia. Takie rozwiązanie ułatwia obsługę zamówień i skraca czas realizacji zleceń. Poza tym jest to opcja, która pozwala na oszczędność czasu klientów, którzy mogą wykorzystać go w inny sposób.

Wiele możliwości nawiązania szybkiego kontaktu

Klienci nie lubią czekać. Jeśli chcą nawiązać szybki kontakt z pracownikiem drukarni, powinni mieć taką możliwość. Nowoczesna drukarnia to taka, która oferuje wiele możliwości nawiązania kontaktu z wykorzystaniem rozmaitych kanałów. Formularz kontaktowy na stronie internetowej, chat, Messenger, Skype – każda z opcji jest dobra dla klienta, któremu cały czas się spieszy i który nie koniecznie preferuje długie rozmowy telefoniczne.

Oferta rozbudowana o nowoczesne usługi

Nowoczesna drukarnia to taka, która poza standardową ofertą proponuje swoim klientom realizację usług niestandardowych. Przygotowanie nieszablonowych projektów, wydruk fotoobrazów, przygotowanie fototapet ze zdjęć, wydruk naklejek do specjalnych zastosowań – wszystko to sprawia, że zainteresowanie usługami drukarni cały czas rośnie. Dzięki temu firma pozyskuje środki na zakup kolejnych nowoczesnych urządzeń i znów może wprowadzać do swojej oferty kolejne usługi.

Ważne również, by w ofercie drukarni znalazły się usługi kompleksowe. Przykładowo jeśli klient jest zainteresowany wydrukiem zaproszeń ślubnych, powinien mieć możliwość zamówienia projektu graficznego, a po realizacji druku, powinien otrzymać nie tylko zaproszenia, ale i pasujące do nich koperty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *