Nowoczesne fototapety

Nowoczesne fototapety do Twojego wnętrza

Pomieszczenia mieszkalne powinny być funkcjonalne, komfortowe i estetyczne. Osiągnięcie takiego efektu możliwe jest dzięki nowoczesnym instalacjom, sprzętom, meblom, ale i elementom dekoracyjnym odpornym na szkodliwe działanie światła i drobne uszkodzenia mechaniczne. Elementem dekoracyjnym, który spełnia powyższe kryteria jest fototapeta. Nowoczesne fototapety są nie tylko estetyczne, ale i niezwykle trwałe.

Fototapeta zamiast tradycyjnej tapety?

Fototapety nie są tym samym co klasyczne, sprzedawane w rolkach tapety, którymi można obkleić całe pomieszczenie. Fototapetę zwykle umieszcza się na jednej ścianie, albo jej części. W przeciwieństwie do zwykłych tapet dekoracyjnych, fototapetę rzadko zdobi drobny, powtarzający się wzór. Fototapeta przypomina raczej plakat albo pokaźnych rozmiarów obraz. Jest trwała i dobrze przylega do ściany.

Oczywiście klasyczną tapetę ścienną również można wykorzystać do obklejenia jednej ściany albo jej fragmentu, ale efekt nigdy nie będzie taki sam, jak w przypadku fototapety. Dzięki fototapecie można nie tylko udekorować pomieszczenie, ale i podkreślić jego charakter albo uwiecznić na ścianie wspomnienia (w przypadku fototapet wykonywanych na podstawie prywatnych fotografii).

Nowoczesne fototapety, czyli jakie?

Pojęcie nowoczesności kojarzy się z przedmiotami wysokiej jakości, zachwycającymi innowacyjnym wyglądem. Idąc tym tropem, fototapety określane mianem nowoczesnych to takie, które są wyjątkowo trwałe, czyli wyróżniają się podwyższoną odpornością na działanie promieni słonecznych, wilgoci, na drobne zadrapania i obtarcia. Nowoczesne fototapety łatwo się przykleja, a mimo to świetnie trzymają się ściany. Ponadto są w stanie przykryć jej nierówności, co sprawia, że całość wygląda schludnie.

Mówiąc o nowoczesnych fototapetach, koniecznie należy też wspomnieć o przedstawionych na nich motywach oraz kolorystyce. Jeśli chodzi o modne odcienie, na pierwszy plan wysuwają się barwy wybrane jako kolory minionych lat, czyli soczysta zieleń, fiolet, kolor łososiowy, kolor ciemnoniebieski, szarości i barwy cytrusowe. Oczywiście kolorystykę fototapety dobieramy nie tylko biorąc pod uwagę obowiązujące trendy wnętrzarskie, ale i własne upodobania. Fototapeta powinna pasować do stylistyki wnętrza. Nie stawiajmy na kolory, które będą się gryzły z odcieniem ściany.

Co przedstawiają nowoczesne fototapety?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, co znajduje się na nowoczesnych fototapetach. Wiele zależy od przeznaczenia produktu, od tego, czy został wykonany z myślą o zainteresowaniach najmłodszych, o pomieszczeniach kuchenno-jadalnianych, czy też przestronnych salonach. Oczywiście fototapety można również umieszczać w niewielkich pokoikach, ale wówczas warto postawić na fototapety 3D, dzięki którym optycznie powiększymy pomieszczenie.

Mianem nowoczesnych fototapet można też określić fototapety wykonywane ze zdjęć. Na pewno żaden z zaproszonych gości nie przejdzie obojętnie obok ozdoby ściennej wykonanej na podstawie zdjęcia zrobionego przez właściciela domu czy mieszkania. Może to być zdjęcie obiektu budowlanego, zdjęcie roślin, owadów, pejzaż, a nawet fotografia rodzinna.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *