rodzaje zaproszeń

Rodzaje zaproszeń ślubnych. Jaki wybrać?

Uroczystość ślubna to dla wielu osób jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w całym życiu. Często „w gorączce” trwają wszelkie przygotowania. Panna młoda wybiera suknię ślubną, fryzurę, bukiety kwiatów. Pan młody przymierza wiele garniturów, by w końcu wybrać ten właściwy. Wspólnie decydujemy się jakie będziemy nosić obrączki, uczestniczymy w naukach przedmałżeńskich, wybieramy salę i menu. Jest jeszcze jeden, wydawałoby się, mały szczegół, nad którym często pracujemy przez wiele wieczorów – zaproszenia ślubne. To w końcu za ich pośrednictwem zapraszamy bliższą i dalszą rodzinę oraz przyjaciół. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję warto zapoznać się z tym jakie mamy możliwości wyboru.

Rodzaje zaproszeń ślubnych – czym się kierować?

Moda, technologie, kino, aranżacje wnętrz kierują się obecnie panującymi trendami. Nie inaczej jest z zaproszeniami na ślub. Jednak nie musimy sztywno trzymać się trendów, poznajmy je i wykorzystajmy tak, by oddawały nasz charakter czy styl imprezy. Trendy, trendami ale jeśli nam one nie odpowiadają wybierzmy takie zaproszenie, które przede wszystkim będzie podobało się nam. A jakie rodzaje zaproszeń ślubnych mamy do wyboru:

  • klasyczne – może i ich popularność nieco spadła, nie oznacza to jednak że nie mają swoich odbiorców. Nadal pozostają one elegancką i stonowaną forma zaproszenia na ślub. Przeważnie drukowane są na papierze kredowo-białym. Punktem stałym jest ozdobna czcionka. W takim zaproszeniu znajdą się podstawowe dane – kto będzie zawierał ślub, w jakim kościele i kiedy wydarzenie będzie miało miejsce oraz wskaże adres, pod którym odbędzie się wesele. Jeśli chodzi o grafikę to tutaj królują obrączki, gołąbki czy wizerunki amora. Często zmieści się w nim jakiś krótki wierszyk,
  • Foto-zaproszenia – to stosunkowo nowy trend, który charakteryzuje się niecodzienną formą. Takie zaproszenie na ślub drukowane jest na papierze o bardzo wysokiej jakości. Na nim znajdą się wybrane zdjęcia, które prezentują przyszłych małżonków – mogą to być zdjęcia z różnego okresu życia, nawet z dzieciństwa. Informacje jakie się znajdą na zaproszeniu pokrywają się z tymi z zaproszenia klasycznego.
  • Zaproszenia oryginalne – tu króluje twórcza inwencja. Przeważnie są one projektowane przez ludzi młodych, pełnych niebanalnych pomysłów, z poczuciem humoru. Daleko takiemu zaproszeniu do klasycznej formy. Mogą one przypominać teatralny plakat, bilet PKP czy do kina, a nawet przybierać formę telegramu.
  • Zaproszenia 3D – są to nietuzinkowe zaproszenia, które mogą przyjmować formę małego pudełka na prezent, dokumentu zawiniętego w rulon i przewiązanego wstążką czy też włożonego w małą buteleczkę. Inwencja twórcza jest tu mile widziana.
  • Zaproszenia ślubne ręcznie robione – ich charakterystyczną cechą jest to, że są niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Ostateczny wygląd także zależny jest od wyobraźni pary młodej. Do jej stworzenia można wykorzystać niemal każdy materiał.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *