zdjęcia

Skąd czerpać zdjęcia, inspiracje, pomysły na foto-obrazy na płótnie?

Dzięki rozwojowi technologii a jednocześnie jakości i dostępności druku wielkoformatowego (ceny są bardzo kuszące a jakość, trwałość jest naprawdę świetna), bardzo chętnie zaczęliśmy sięgać po foto-obrazy, foto-rolety czy foto-tapety jako element aranżacji naszych domowych przestrzeni, własnych czterech kątów. Jeżeli chodzi o ich zawartość, czyli to co wybieramy, na co się decydujemy, to najczęściej widoczne są trzy kierunki.

Pierwszy polega na sięganiu w druku do naszych własnych zdjęć, które może wykorzystać wykonując projekt dla Nas drukarnia Wrocław. Ceny lustrzanek cyfrowych zapewniających doskonałą jakość zdjęć, sprawiają, że w zasadzie każdy może wykonywać bardzo dobre zdjęcia, spełniające parametry druku wielkoformatowego. Dodajmy do tego małą rewolucję fotograficzną, która miała miejsce w naszych smartfonach, tak naprawdę każdy z Nas codziennie nosi z sobą bardzo przyzwoity aparat fotograficzny. Drukujemy zdjęcia upamiętniające wyjątkowe chwile, rodzinne uroczystości, wspólne momenty, portrety czy specjalne, dedykowane sesje (np. ślubna, ciążowa, dziecka). Naturalnie pojawiają się również zdjęcia z podróży, wakacji, wczasów czy górskich wędrówek.

Z drugiej strony równie chętnie decydujemy się na propozycje drukarni, wybierając je spośród setek czy wręcz tysięcy zdjęć i motywów, którymi dysponuje drukarnia w swoich zbiorach. Najczęściej są one podzielone na wygodne w przeglądaniu i selekcji kategorie, wśród których znajdziemy m.in. przyrodę, abstrakcję 3D, motoryzację, motywy i obrazki dziecięce (które świetnie sprawdzają się w aranżacji pokoików dziecięcych) czy cyfrowe reprodukcje obrazów takich mistrzów malarstwa jak Claude Monet, Vincent Van Gogh, Pablo Picasso czy niezwykle popularni w ostatnim czasie, przeżywający renesans – Alphonse Mucha i Gustaw Klimt. Uwierzcie, jest z czego wybierać. Wybór wcale nie jest prosty.

Ostatnia grupa klientów przesyła propozycje zdjęć znalezione w różnych darmowych stockach fotografii, np. unsplash.com czy pixabay.com, które zgodnie z licencją może śmiało wykorzystać. Takie serwisy zawierają naprawdę fantastyczne jakościowo i bardzo dobre technicznie zdjęcia. Warto dodać, że po darmowe stocki sięgają bardzo często firmy i agencje reklamowe pracujące dla dużych światowych marek, a obecność w darmowych stockach była dla wielu fotografów początkiem wielkiej przygody, miejscem na pokazanie światu swoich umiejętności i swojego przekrojowego portfolio.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *