Wydruk dużych formatów – wielkoformatowy druk cyfrowy

Wielkoformatowy druk cyfrowy

Drukowanie dużych formatów w warunkach domowych nie jest możliwe, ponieważ nie obsługują ich drukarki przeznaczone do użytku domowego czy nawet biurowego. Wielkoformatowy druk cyfrowy możliwy jest wyłącznie w drukarniach, które dysponują odpowiednim sprzętem.

Co nazywamy drukiem wielkoformatowym?

Zgodnie z definicją druk wielkoformatowy, czyli inaczej solwentowy lub lateksowy druk cyfrowy, to nowoczesna technologia stosowana do produkcji form drukowanych na materiale banerowym, folii i papierze. Drukowanie może odbywać się na rozmaitych podłożach, bo to nie materiał jest tutaj najważniejszy, a wielkość nadruku. Oczywiście nie można również powiedzieć, że jakość podłoża nie ma znaczenia, ponieważ im większy baner, tym większe ryzyko jego uszkodzenia.

Technika druku wielkoformatowego stosowana jest bardzo często do zagospodarowania powierzchni billboardów, do produkcji banerów reklamowych, tablic, szyldów, plakatów, materiałów reklamowych do kasetonów, stojaków, potykaczy, czy też roll-up’ów. Głównie chodzi zatem o pokaźnych rozmiarów materiały reklamowe i informacyjne.

Wydruk dużych formatów

Druk wielkoformatowy w ofercie drukarni

Nowoczesne drukarnie cyfrowe mają bardzo szeroką ofertę, a druk wielkoformatowy zajmuje w niej ważne miejsce. Mimo że dziś promowanie biznesu czy marki odbywa się w mediach (telewizja, radio) oraz przede wszystkim w internecie, zapotrzebowanie na tradycyjne materiały reklamowe wciąż jest bardzo duże. Plakaty i banery zamawiają nie tylko ogromne przedsiębiorstwa, ale także małe lokalne firmy.

Drukarnie oferują bezstykowy proces drukowania billboardów czy szyldów – proces szybki, tani i co najważniejsze, niezwykle precyzyjny. Druk wielkoformatowy odbywa się z pominięciem kosztownego procesu przygotowalni, czyli bezpośrednio z pliku dostarczonego przez klienta. Nic zatem dziwnego, że technologia ta na dobre zadomowiła się w agencjach i firmach reklamowych współpracujących z drukarnią.

Produkty druku wielkoformatowego

Współczesne urządzenia drukujące zapewniają niezwykle wysoką jakość wydruku, niezależnie od tego, jakie produkty druku wielkoformatowego są przedmiotem zamówienia.

Najczęściej są to jednak: banery reklamowe, tablice reklamowe i informacyjne, wszelkiego rodzaju naklejki, plakaty wielkoformatowe typu billboard, plakaty, flagi, transparenty, reklamy na pojazdach, zarówno samochodach, jak i plandekach, reklamy magnetyczne i wiele innych produktów pośrednich.

Drukarnia może zajmować się również drukowaniem fotoobrazów na płótnie, fotorolet czy fototapet. Zainteresowanie tego typu projektami jest w ostatnim czasie bardzo duże, ponieważ stały się modnymi elementami dekoracyjnymi w pomieszczeniach prywatnych i biurowych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *