Albumy ślubne

Wyjątkowe albumy ślubne

Ślub to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w życiu, dlatego wymaga wyjątkowej oprawy. Nie chodzi jedynie o przebieg uroczystości zaślubin, przygotowanie kościoła i sali weselnej, ale również o to, w jaki sposób wspomnienia tego dnia zostaną utrwalone. Wspaniałą pamiątką będzie nagranie z przygotowań ślubnych, ślubu i wesela, ale obok tego konieczne jest wykonanie zdjęć, które zapełnią albumy ślubne.

Fotograf na uroczystość ślubną

Wybór fotografa na ślub to jeden z istotnych etapów przygotowań ślubnych. Poszukiwanie odpowiedniego fotografa należy zacząć ze stosownym wyprzedzeniem, tak byśmy nie musieli w ostatniej chwili stawiać na kogoś, kogo zdjęcia i albumy ślubne nie do końca nam się podobają. O dobrego fotografa najtrudniej w sezonie letnim, gdy organizowanych jest najwięcej wesel, dlatego, jeśli planujemy ślub w okresie wakacyjnym, a nawet w okresie czerwiec – październik, za fotografem rozglądamy się dużo wcześniej.

Co obejmuje oferta fotografa?

Fotograf może zająć się wykonaniem zdjęć na ślubie i weselu, następnie zgraniem ich na nośnik i przekazaniem w formie plików komputerowych. Młodzi małżonkowie przeglądają fotografie i wybrane pozycje przekazują do druku w zakładzie fotograficznym. Inną, znacznie częściej spotykaną opcją jest taka, że ten sam fotograf wykonuje zdjęcia ze ślubu i wesela, ale także zdjęcia plenerowe. Sesja w plenerze zwykle organizowana jest kilka dni po ślubie, gdy emocje nieco opadną, a odzież ślubna zostanie doprowadzona do porządku. Następnie fotograf prosi o wybranie zdjęć, które znajdą się w albumie ślubnym. Mogą to być klasyczne, drukowane zdjęcia, które należy umieścić w tradycyjnym albumie z okładką nawiązującą do tematyki ślubnej, bądź fotografie naniesione na karty fotoalbumu ślubnego.

Albumy ślubne i klipy weselne

Oferta fotografa może obejmować przygotowanie klipu weselnego. Wówczas na ślubie i weselu zjawiają się dwie osoby – jedna odpowiada za wykonywanie zdjęć, druga za filmowanie. Film z wesela wymaga odpowiedniej oprawy muzycznej, dlatego fotograf może poprosić narzeczonych o przygotowanie listy utworów, które mają znaleźć się w pliku z filmem. Obok tego zwykle przygotowywany jest pokaz slajdów z najlepszymi zdjęciami z uroczystości i stosowanym podkładem muzycznym.

Nowoczesne albumy ślubne

Część nowożeńców pozostaje wierna klasycznym fotografiom, jednak coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne albumy, a właściwie fotoalbumy ślubne, które bardziej przypominają książkę aniżeli tradycyjny album fotograficzny. Fotoalbum składa się z kilkunastu (rzadziej kilkudziesięciu stron), na których widnieją wybrane przez nowożeńców fotografie, ale też napisy i grafika nawiązująca do tematyki ślubnej. Zdjęcia ułożone są w taki sposób, by opowiadać o przebiegu uroczystości i pokazywać to, co było tego dnia najważniejsze. Wyjątkowe albumy ślubne to trwała i efektowana pamiątka ślubu, a także doskonały pomysł na prezent dla rodziców, dziadków, świadków czy chrzestnych zaślubionej pary.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *