Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne i kwiatowe motywy

Kwieciste wzory w zaproszeniach – zaproszenia ślubne

Zaproszenie na uroczystość, niezależnie od jej charakteru, powinno zawierać podstawowe informacje, bez których gościom trudno byłoby dotrzeć we wskazane miejsce w odpowiednim terminie. Powinno też wyglądać w sposób nie budzący wątpliwości, że osoba zapraszająca darzy zapraszaną dużym szacunkiem. Z tego tez powodu zaproszenia ślubne, komunijne i inne ozdabia się ładnymi wzorami. Bardzo często są to wzory kwieciste.

Wzór odpowiedni na daną okazję

Zanim przejdziemy do omówienia wzorów kwiecistych, zwróćmy uwagę na motywy, które występują wyłącznie na zaproszeniach danego typu. Przykładowo, na zaproszeniach komunijnych bardzo często spotyka się kielich, opłatek, winogrono, świecę bądź modlące się dzieci. Są to motywy charakterystyczne dla tej uroczystości. Charakterystycznym motywem dla zaproszeń na osiemnaste urodziny są z kolei balony, prezenty i tort. Zaproszenia ślubne kojarzymy z kolei z motywem dwóch gołębi, obrączek ślubnych i serduszek. Oczywiście nie ma obowiązku umieszczania gdziekolwiek tego typu motywów, ale nie trudno zauważyć, że na gotowych zaproszeniach sprzedawanych w sklepach papierniczych i księgarniach pojawiają się one niezwykle często. Ci, którzy zaproszenia ślubne  wykonują samodzielnie albo we współpracy z drukarnią (sprawdź ofertę tej wrocławskiej drukarni), często ograniczają ilość zdobień bądź stawiają wyłącznie na kwieciste wzory.

Kwiaty na uroczystości zaślubin

Kwieciste wzory a zaproszenia ślubne

Kwiaty kojarzą się z pięknem i świeżością, nic zatem dziwnego, że spotykamy je na każdej uroczystości ślubnej. Kwiatami dekoruje się kościół i salę weselną. Panna młoda trzyma w ręku wiązankę, zaś pan młody ma w kieszeni niewielki żywy kwiatek. Kwiaty to także tradycyjny podarunek, jaki nowożeńcom wręczają zaproszeni goście. Zatem nic tak mocno, jak kwieciste wzory nie pasuje do zaproszeń ślubnych.

Kwiaty podkreślają charakter uroczystości. Mogą stać się nie tylko elegancką ozdobą, ale też motywem przewodnim wesela. Wzór z zaproszeń ślubnych może pojawić się także na winietkach, kartach menu czy w księdze gości. Taka oprawa uroczystości na pewno wielu gościom przypadnie do gustu.

Zaproszenie na ślub

Jakie kwiaty na zaproszeniach ślubnych?

Od wielu lat uważa się, że niektórych kwiatów absolutnie nie wolno wykorzystywać w wiązance ślubnej. Wynika to z faktu, że kwiaty mają swoją symbolikę. Niektóre traktowane są jako kwiaty typowo pogrzebowe, inne jako zwiastuny rozstania. Tego typu kwiatami zdecydowanie nie wypada dekorować sali weselnej ani ozdabiać zaproszeń, bo będzie to traktowane jako wpadka.

Zaproszenia ślubne najczęściej ozdabiane są różami albo niewielkimi kwiatkami polnymi. Do kwiatów typowo ślubnych zalicza się też: eustoma, frezja, jaskier, piwonia, storczyk oraz mieczyk.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *