Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne na 2019 rok – trendy

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Ci, którzy uroczystość zaślubin zaplanowali na ostatnie tygodnie bieżącego roku, z pewnością zakupili już zaproszenia ślubne. Ci, którzy urządzają ślub i wesele w roku następnym, powinni zainteresować się tematem mody ślubnej oraz trendami, jakie obowiązują w branży zaproszeń ślubnych.

Gorączkowe przygotowania do uroczystości zaślubin

Ślubne zaproszeniaPrzygotowania do ślubu i wesela należy rozpocząć na tyle wcześnie, by bez stresu dotrwać do tego wyjątkowego dnia. Jednym z obowiązkowych elementów przygotowań jest zapraszanie gości. Większość narzeczonych zaprasza gości osobiście. Nie sposób jednak, by goście dokładnie zapamiętali gdzie i o której godzinie odbędzie się ślub, dlatego otrzymują papierowe zaproszenia.

Istnieją różne opinie na temat tego, jak wcześnie należy odbyć wizyty u bliższych i dalszych członków rodziny. Zwykle jest to okres kilku miesięcy. Pamiętajmy, że goście muszą się do wydarzenia odpowiednio przygotować.

Różne opinie możemy usłyszeć także na temat tego, co powinno znaleźć się w zaproszeniu. Część osób zaprasza we własnym imieniu, inni włączają w to rodziców. Część zamieszcza numery telefonów, prosząc o potwierdzenie przybycia, inni rezygnują z tej formy kontaktu. Część osób decyduje się na publikację wierszyków, sugerujących jakich prezentów oczekują przyszli małżonkowie. Inni uważają takie postępowanie za wyjątkowo nieeleganckie. Jedno jest pewne – zaproszenia ślubne muszą informować o dacie zawarcia związku małżeńskiego, miejscu, w jakim odbędzie się ślub i przyjęcie weselne.

Zaproszenia ślubne – najnowsze trendy

ślubne zaproszeniaWybór zaproszeń ślubnych nie jest sprawą prostą, bowiem oferta jest bardzo szeroka. Pamiętajmy jednak, by wybierać zaproszenia, których treść będzie dla wszystkich czytelna i zrozumiała. Zaproszenie musi podobać się narzeczonym, jednak poza własnym smakiem i gustem, warto wziąć pod uwagę najnowsze trendy.

Zaproszenia inspirowane minimalizmem

W roku 2019 bardzo modne będą zaproszenia ślubne inspirowane minimalizmem. Niewielka ilość tekstu na jasnym tle i tak samo niewielka ilość zdobień – tego typu zaproszenia były hitem bieżącego roku i z pewnością będą wzbudzać zachwyt w kolejnym sezonie ślubnym. Wykonanie takich zaproszeń można zlecić drukarni, która zajmuje się także przygotowaniem ślubnych winietek, księgi gości czy ślubnej fotoksiążki (zobacz Drukarnia Gutenberg).

Dekoracyjny, ciemny papier

Niejako w opozycji do zaproszeń w stylu minimalistycznym są te, wykonane na ciemnym, mocnym tle. Przez lata zaproszenia ślubne kojarzyły się raczej z bielą i pastelami. Obecnie za wytworne i eleganckie uznaje się te, wykonane na dekoracyjnym papieże w intensywnych kolorach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *