Projekty zaproszeń ślubnych

Projekty zaproszeń ślubnych

Własne projekty zaproszeń ślubnych

Przygotowanie własnego projektu zaproszeń ślubnych to częsty punkt na liście zadań do wykonania w trakcie przygotowań do uroczystości zaślubin i wesela. Narzeczeni zdają się dokładnie wiedzieć, czego chcą i jak ma ten wyjątkowy dzień w ich życiu wyglądać. Rezygnują zatem z powszechnie dostępnych gotowych zawiadomień i tworzą własne projekty zaproszeń ślubnych.

Zaproszenie ślubne w sklepie i księgarni

Gotowe zaproszenia ślubne można kupić w każdej księgarni. Zwykle do ich wykonania użyty jest połyskliwy, biały papier. Zaproszenia mogą składać się w rozmaity sposób, niektóre posiadają oryginalne zdobienia, kokardki i wiązania. Standardowy tekst zaproszenia ślubnego to informacja o godzinie i miejscu odbywania się uroczystości ślubnej i wesela oraz krótki, romantyczny wierszyk. Do uzupełnienia pozostają jedynie imiona i nazwiska narzeczonych oraz imiona i nazwiska gości. Niekiedy zaproszenie obejmuje jedynie informację o ślubie, zaś o weselu informuje osobna wkładka, którą można wyjąć, jeśli gość ma być zaproszony tylko do kościoła czy urzędu stanu cywilnego.

Zaproszenia ślubne tworzone na życzenie

Jeżeli przyszli małżonkowie chcą, by ich zaproszenia były niepowtarzane, mogą zamówić takowe na stronach internetowych sklepów zajmujących się tworzeniem i sprzedażą podobnych artykułów. Na wspomnianych stronach znajdują się rozmaite wzory zaproszeń, które z reguły można dowolnie modyfikować, dodawać zdjęcia, itd. Widoczne tam projekty zaproszeń ślubnych często zakładają, że w pakiecie z zaproszeniem zostaną zamówione winietki, księga gości czy naklejki na butelki. Wszystko w jednym, niepowtarzalnym stylu.

Projekty zaproszeń ślubnych realizowane w drukarni

Jeszcze innym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie projektu zaproszenia. Narzeczeni decydują o wszystkim, od rodzaju podłoża (papieru) po każdą linijkę tekstu. Wybierają faktury, kolory, zdobienia. Proponują tekst, jaki ma pojawić się na zaproszeniu. Coraz częściej pojawia się tam prośba o potwierdzenie przybycia i numery telefonów do przyszłych małżonków. Często narzeczeni sugerują też jakiego rodzaju prezenty chcieliby otrzymać albo, że zamiast kwiatów woleliby dostać kupony lotto czy maskotki. Takie projekty zaproszeń ślubnych wystarczy przesłać bądź dostarczyć osobiście do drukarni, która zajmuje się świadczeniem podobnych usług (np. wrocławska drukarnia Gutenberg). Drukarnia może w całości zrealizować projekt bądź też przedstawić własne propozycje, które przyszli małżonkowie powinni rozważyć. Udana współpraca jest gwarantem uzyskania niepowtarzalnego, gustownego zaproszenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *