Fototapety ze zdjęć

Fototapety ze zdjęć – praktyczne porady

Fototapety ze zdjęć a gotowe fototapety ze sklepu z artykułami wnętrzarskimi

Fototapety stały się w ostatnim czasie jednym z ulubionych artykułów dekoracyjnych. Wyglądają niezwykle nowocześnie, a przy tym są bardzo praktyczne. Fototapety wykonane z wysokiej jakości materiałów nie tylko ozdabiają wnętrze, ale mogą również stanowić swego rodzaju ochronę ściany – zwłaszcza w pokoju dziecięcym albo kuchni. Wiele osób decyduje się na fototapety ze zdjęć, czyli stanowiące kopie ważnych dla nich fotografii. Inni wybierają gotowe fototapety z oryginalnymi motywami.

Fototapeta – podłoże, rozmiary, kolorystyka

Decydując się na gotową fototapetę, tak naprawdę nie mamy wielkiego wyboru. Takie fototapety (nadające się do natychmiastowego przyklejenia), kupimy w większości sklepów z artykułami wnętrzarskimi, a z pewnością także w dużych marketach budowlanych, w których ofercie znajdują się również dodatki do domu.

Innym, znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem, są fototapety na zamówienie. Wybieramy wówczas nie tylko interesujący nas motyw, ale również rodzaj podłoża i wskazujemy w jakich wymiarach ma być gotowy produkt. Dzięki temu możliwy jest zakup fototapety, która będzie idealnie dopasowana do naszej ściany albo wnęki. W czasie klejenia nie zajdzie potrzeba przycinania we własnym zakresie, co przecież nie zawsze kończy się dobrze.

Gotowe fototapety występują w wielu gamach kolorystycznych. Z łatwością znajdziemy motywy czarno-białe, stylizowane na pochodzące z przeszłości, albo przeciwnie – niezwykle barwne i nowoczesne. Podłoże fototapety może być gładkie i błyszczące, albo też o strukturze piasku, matowe.

Fototapety ze zdjęć – jedna z propozycji drukarskich

Dla tych, którzy cenią niezwykle oryginalne rozwiązania i nie chcą mieć w domu motywów powielanych w innych mieszkaniach, drukarnie przygotowały specjalną ofertę. Istnieje możliwość przygotowania wysokiej jakości fototapety ze zdjęć dostarczonych przez klientów. Taką usługę ma w ofercie wrocławska drukarnia Gutenberg. Wystarczy udać się do drukarni ze zdjęciem (fotografia powinna być dobrej jakości), wybrać podłoże, podać wymiary, a w niedługim czasie fototapeta będzie gotowa.

Fototapety ze zdjęć mogą przedstawiać członków najbliższej rodziny, ukochane zwierzę, budowlę lub krajobraz uchwycony podczas dalekiej wycieczki albo po prostu to, co klienci drukarni chcą mieć na ścianach. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń – każda fotografia może być skopiowana i przeniesiona na ścianę. Nie tylko ozdobi pomieszczenie, ale przywoła również miłe wspomnienia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *