zaproszenia ślubne

Wyjątkowe zaproszenia ślubne

Przygotowując się do uroczystości ślubnej, chcemy, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a ten dzień rzeczywiście można było nazwać wyjątkowym i najpiękniejszym w życiu. Dlatego też przygotowania należy rozpocząć na tyle wcześnie, by nie  było potrzeby robienia wszystkiego w pośpiechu, co niestety często kończy się bylejakością. Na pewno ze stosowanym wyprzedzeniem należy wręczyć zaproszenia ślubne. Jeśli zależy nam na wyjątkowym, oryginalnym wyglądzie zaproszeń, najlepiej przygotować je na podstawie indywidualnego projektu, a jego realizację zlecić sprawdzonej drukarni.

Zaproszenia ślubne – przygotowanie projektu

Zanim przystąpimy do prac nad projektem zaproszenia ślubnego, warto dobrze przemyśleć, jakie elementy chcemy w takim zaproszeniu umieścić. Niektórzy decydują się na standardowy tekst, którym zapraszają jednocześnie na ślub i wesele, inni zapraszają tylko na ślub, a informację o weselu umieszczają na dodatkowej wkładce (nie wszyscy goście muszą tę wkładkę otrzymać). Bardzo często w zaproszeniach pojawiają się prośby o potwierdzenie przybycia i numery telefonów do narzeczonych. Niekiedy obok tego umieszcza się ich zdjęcia. Zdarza się też, że w zaproszeniach pojawiają się dodatkowe wierszyki, niekiedy neutralne, opowiadające o miłości, innym razem sugerujące, jakiego rodzaju prezenty są mile widziane przez narzeczonych.

Czytelne i estetyczne zaproszenia ślubne

Przed przystąpieniem do prac warto obejrzeć zaproszenia, jakie w ostatnim czasie otrzymaliśmy od znajomych i ocenić układ tekstu. Pamiętajmy, że zaproszenie powinno być nie tylko ładne, ale przede wszystkim czytelne, a trudno osiągnąć taki efekt, jeśli użyjemy zbyt małej, fikuśnej czcionki. Oczywiście ważne są również kolorystyka i styl zaproszenia (rustykalne, klasyczne, minimalistyczne itd.). Ci, którzy mimo wszystko nie są w stanie samodzielnie przygotować projektu zaproszenia, powinni skorzystać z usług drukarni. Nowoczesne drukarnie zatrudniają grafików, którzy wykonują projekty na podstawie szkiców i notatek klientów, bądź też przygotowują je całkowicie od podstaw. Aby znaleźć taką drukarnię, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło zaproszenia ślubne drukarnia, a następnie zapoznać się z ofertą zamieszczoną na stronie internetowej drukarni.

Wyjątkowa oprawa uroczystości zaślubin

Zaproszenia ślubne są z pewnością podstawowym produktem, jaki należy przygotować w związku ze zbliżającym się ślubem, ale coraz więcej osób decyduje się na zamówienie dodatkowych wydruków, takich jak karta gości, winietki czy księga życzeń. Jeśli elementy te zostaną wykonane w tym samym stylu, z tym samym motywem przewodnim, uzyskamy wyjątkową oprawę uroczystości zaślubin. Efekt ten można podkreślić poprzez papierowe ozdoby, takie jak lampiony, wycinanki i kwiaty.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *