Zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne rustykalne

Przygotowania do ślubu i odbywającego się po nim przyjęcia weselnego zajmują sporo czasu, zwłaszcza jeśli na uroczystość planujemy zaprosić wielu gości, a salę weselną zmuszeni byliśmy zarezerwować z dwuletnim wyprzedzeniem. Oczywiście nie wszystkie przygotowania muszą rozpoczynać się tak wcześnie. Przykładowo zaproszenia na ślub wystarczy zamówić na około pół roku przed uroczystością. W tej chwili sporym zainteresowaniem cieszą się zaproszenia ślubne rustykalne.

Co kryje się pod pojęciem styl rustykalny?

Nowoczesne formy, nowoczesne zdobnictwo i nowoczesna kolorystyka to pojęcia doskonale znane w świecie mody, w branży aranżacji wnętrz, w jubilerstwie. Nowoczesność jest atrakcyjna, postępowa, interesująca. Mimo to nie sposób całkowicie odciąć się od tego, co zostało opracowane w przeszłości, od klasycznych, świetnie sprawdzających się rozwiązań. Dlatego wiele osób ceni udane połączenia klasyki z nowoczesnością, a nawet sięga daleko w przeszłość, skąd wywodzi się styl rustykalny.

Zaproszenia ślubne

Styl rustykalny to taki, który nawiązuje do dawnych, wiejskich klimatów. Chcąc wymienić cechy charakterystyczne tego stylu, musimy wspomnieć o prostocie, umiłowaniu natury, przejrzystości, jasnej kolorystyce. W stylu rustykalnym unika się nadmiaru ozdobników, nowoczesnych form i materiałów, sztuczności, jaskrawych barw. Ma być spokojnie, naturalnie, przejrzyście. Takie właśnie cechy posiadają zaproszenia ślubne rustykalne, które w tej chwili są jednym z dominujących trendów w branży ślubnej.

Jak wyglądają zaproszenia ślubne rustykalne?

Mówiąc o najmodniejszych zaproszeniach ślubnych, nie sposób pominąć zaproszeń rustykalnych. Chętnie sięgają po nie zarówno ci, którzy urządzają tradycyjne wiejskie wesele w sali OSP, jak i ci, którzy zapraszają gości do eleganckiej sali weselnej w dużym mieście. Zaproszenia ślubne rustykalne są na tyle uniwersalne, że pasują każdej młodej parze, niezależnie od jej historii. To dlatego, że ich wygląd nie sugeruje niczego ponadto, że mamy do czynienia z uroczystością zaślubin. Nie ma tu elementów humorystycznych, nie ma bardzo długich wierszyków, sugerujących jakie prezenty chcą otrzymać narzeczeni. Zaproszenia rustykalne są proste i skromne, ale właśnie dzięki tej prostocie prezentują się bardzo elegancko.

Zaproszenia na ślub w stylu rustykalnym – cechy charakterystyczne

Zaproszenia ślubne rustykalne zazwyczaj dostępne są w kolorze białym, albo drukowane bezpośrednio na szarym papierze. Unika się mocnych kolorów i nienaturalnie połyskujących papierów. Jeśli chodzi o grafikę, zazwyczaj są to proste rysunki w kolorach ziemi, a więc dominuje zieleń, beż, brązy, szarości, błękit. Treść zaproszenia nie jest zbyt rozbudowana, a efekt dodatkowo potęguje prosta czcionka. Takie zaproszenie jest bardzo przejrzyste. Natomiast jeśli chodzi o ozdoby innego rodzaju, zamiast wstążek najczęściej stosuje się jutowy sznurek i jutowe plecionki, a czasem ozdoby wykonane na szydełku. Całość umieszcza się w klasycznej białej kopercie bądź też kopercie wykonanej z szarego papieru.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *