druk zaproszeń ślubnych

Komu zlecić druk zaproszeń ślubnych?

Przygotowania do ślubu i wesela zwykle zaczynają się od wyboru sali weselnej. W dalszej kolejności następuje podpisanie umowy z kimś, kto zadba o muzyczną oprawę uroczystości. Nierzadko opłacenie zaliczki za lokal i podpisanie umowy z zespołem muzycznym odbywa się z dużym, około dwuletnim wyprzedzeniem. Dopiero gdy do ślubu pozostało kilka miesięcy, rozpoczyna się wręczenie zaproszeń ślubnych. Można je kupić w sklepie z artykułami papierniczymi lub w księgarni, ale coraz więcej par decyduje się na druk zaproszeń ślubnych na podstawie indywidualnego projektu.

Druk zaproszeń ślubnych – dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że zaproszenia zostaną wykonane zgodnie z upodobaniami narzeczonych. Nie chodzi jedynie o treść zaproszenia, wierszyki okolicznościowe czy życzenia dotyczące prezentów, ale o typ czcionki, kolorystykę zaproszenia czy ilość zdobień. Zaproszenia przygotowane przez przyszłych małżonków pełnią funkcję użytkową, informują o czasie i miejscu uroczystości zaślubin i wesela, ale stanowią też przedsmak tego, co czeka gości na sali weselnej. Szczególnie, gdy w tym samym stylu zostaną wykonane winietki, księga gości czy niewielkie fotoalbumy, które po pewnym czasie trafią do gości weselnych. Zaproszenia idealnie pasują do takiego zestawu – całość stanowi piękną pamiątkę z uroczystości ślubnej.

Wiele osób decyduje się na druk zaproszeń ślubnych także dlatego, że nie chce ręcznie wpisywać danych gości i informacji dotyczących wesela. Nie każdy lubi swój charakter pisma, nie każdy czuje się komfortowo, kreśląc niezgrabne znaki na pięknie zdobionej karcie. Tymczasem nadruk zawsze jest prosty, wyraźny i bezbłędny. Poza tym goście, którzy otrzymują takie zaproszenie, widzą, że zostało przygotowane specjalnie dla nich. Nikt w ostatniej chwili nie wpisywał w puste rubryki ich nazwiska, a wydruk zaplanowano i wykonano dużo wcześniej.

Komu zlecić druk zaproszeń ślubnych?

Wiemy już, dlaczego zamiast kupić, lepiej wydrukować zaproszenia ślubne, ale gdzie taką usługę można wykonać? Okazuje się, że druk zaproszeń oferują zarówno mniejsze, lokalne firmy, które zajmują się wykonywaniem wizytówek, pieczątek i prowadzą punkt ksero, jak i duże drukarnie, które nie tylko drukują, ale i projektują zaproszenia ślubne, jak i całą resztę papierowych produktów na ślub i wesele (winietki, drzewo życzeń, księga gości, karty z podziękowaniami itd.).

Jak wybrać dobrą drukarnię?

Jak wybrać drukarnię, której zlecimy druk zaproszeń ślubnych? Przede wszystkim warto przejrzeć ofertę firm znajdujących się w pobliżu, bo chociaż zlecenie wydruku można złożyć drogą internetową, to jednak niektórym klientom zależy na możliwości odbycia spotkania z grafikiem czy innym pracownikiem drukarni. Warto też zapytać o przewidywany czas realizacji zlecenia, o rodzaj wykorzystywanego papieru, o możliwość wykonania zaproszenia na podłożu dostępnym na specjalne zamówienie. Jeśli procedury opisane przez drukarnię odpowiadają naszym wyobrażeniom, można przystąpić do wykonania projektu i druku zaproszeń ślubnych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *